Broj građana koji su na svojim vozilima instalirali tag uređaje povećan je, i ove godine prodato ih je 3.774. Tag uređaj podrazumijeva naplatu putarine bez zaustavljana, a osim u Crnoj Gori putem registracije na platformi Toll for All može se koristiti i u Srbiji. Iz Monteputa za Portal RTCG kažu da je srednjoročni cilj kompanije da se, u roku od godinu, polovina naplate putarine vrši na elektronski način. To bi, kako kažu, dovelo do smanjenja gužvi i rasteretilo saobraćaj.
“Od 2016. godine do 26. maja 2024. ukupno je prodato je 11 937 tag uređaja. U tekućoj godini, do 26. maja 2024. ukupno je prodato 3.774, dok je samo od početka akcije, 20. aprila, prodato 2.880, odnosno za mjesec dana akcije prodato je četiri puta više tagova nego u prethodna četiri mjeseca ove godine. Akcijom smo željeli da povećamo broj ENP korisnika, da elektronsku naplatu putarine popularizujemo i učinimo pristupačnijom. Na akciji do 30. septembra tag uređaj će koštati 10 eura, dok je redovna cijena uređaja 20 eura”, pojašnjavaju iz Monteputa.
Kažu da vjeruju da je povećanje interesovanja korisnika i broj prodatih tagova rezultat bolje informisanosti korisnika i dobrih strateških odluka kompanije po pitanju cijene usluga.
“Elektronska naplata putarine je jednostavniji, brži, povoljniji način plaćanja putarine, jer se putarina plaća bez zaustavljanja, a pri tome se ostvaruje popust od 10 odsto na svaki prolazak. Takođe, korisnici ENP mogu da koriste tag uređaja i za plaćanje putarine u Srbiji. Potrebno je da se registruju putem sajta Toll For All. Važno je da znaju da se prilikom registracije, tag uređaj povezuje sa platnom karticom i na taj način se plaća putarina u Srbiji. Sredstva se oduzimaju sa kartice, a ne sa korisničkog računa koji korisnici imaju u Monteputu”, pojašnjavaju iz ove kompanije.
Naglašavaju da je važno da korisnici znaju da pravilno postave i koriste uređaj kako ne bi došlo do smetnji u funkcionisanju samog uređaja.