Premijer ne isključuje ograničenje cijena nekih namirnica

Piše: Objavljeno: 14/09/2023
featured image

Foto: Ilustracija, pixabay

Premijer Crne Gore Dritan Abazović kazao je da nije tačno da su cijene namirnica porasle za 40 odsto u odnosu na prošlu godinu, te da Vlada razmišlja o nastavku akcije “Stop inflaciji”.

,,Vlada je više puta imala intervenicije za cijene goriva i hrane. Ne znam ko su ekonomisti koji kažu da opšte globalno tržište ne diktira cijene”, kazao je Abazović na TVCG i zapitao se ko je taj ekonomista koji će da kaže da cijene goriva ili žitarica nije uslovljena globalnim trendovima.

Kazao je da je cijena goriva u ovom momentu na istom nivou kako prethodne godine, piše rtcg.me.

“Nije tačno da su cijene namirnica 40 posto više nego prošle godine u ovo doba”, rekao je Abazović i pozvao sagovornike iz emisije “Budimo budni” da pođu u više marketa da “provjere cijene”.

Najavio je da Vlada na čijem je čelu razmišlja o nastavku kampanje “Stop inflaciji” i ograniče cijene na neke namirnice.

Creative
Društvo
Kolumne
Ostalo
Posao
Uncategorized
Vijesti
Zabava

Ostavi komentar

(Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *)