Vratili više od četvrtine duga za auto-put, zaradili 17 miliona eura

Piše: Autor portal Objavljeno: 10/06/2024
featured image

Država Crna Gora je kineskoj EXIM banci do sada isplatila šest rata kredita za prvu dionicu auto-puta od Smokovca do Mateševa, dok preostali dug iznosi 721.284.842 dolara, odnosno 667.729.442 eura, saopšteno je Portalu RTCG iz Ministarstva finansija (MF).

U Ministarstvu podsjećaju da se kredit za dionicu auto-puta vraća dva puta godišnje u dvije rate u januaru i junu.

“Za dionicu auto puta Smokovac – Mateševo do sada je otplaćeno šest polugodišnjih rata, počev od jula 2021. godine u ukupnom iznosu od 289.888.175 dolara (od čega se 190.456.100 dolara odnosi na glavnicu, a iznos od 99.432.075 dolara na kamatu)”, saopšteno nam je iz Ministrastva finansija.

Od ukupnog duga, kako pokazuju podaci, državi je još ostalo da vrati 721.284.842 dolara, a rok dospijeća je januar 2035. godine, što znači da su preostale da se otplate još 22 rate kredita”, ističu iz MF-a.

Kreditni aranžman sa EXIM Kina bankom zaključen je 2014. godine, uz grejs period od šest godina i rokom otplate od 14 godina.

Creative
Društvo
Ekologija - zaštita životne sredine
Kolumne
Ostalo
politika
Posao
Uncategorized
Vijesti
Zabava
Zdravlje

Ostavi komentar

(Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *)