Na skupštinskom odboru za poljoprivredu i turizam poslanici su obavili kontrolno saslušanje ministra poljoprivrede Vladimira Jokovića o sprovođenju IPARD programa. Kako je kazao, ove godine planira se potrošnja 11 miliona 570 hiljada eura evropske podrške. Najavljuje i više novca u nastavku programa.
Ministar poljoprivrede Joković je istakao da je riječ o IPARD 3 programu koji je usvojen u julu 2022. i poljoprivrednicima će biti na raspolaganju 63 miliona eura podrške EU i 19 miliona eura podrške Vlade Crne Gore, piše rtcg.me.
Poslanica Aleksandra Despotović je pitala zašto poljoprivredni proizvođači nijesu isplaćeni u cjelosti za prvi poziv koji se ticao podrške preradi mlijeka na gazdinstvima. Kako je kazala 1.500 ljudi je prijetilo štrajkom.
Joković je ogovorio da ako je ispravno mlijeko ne znači da se odmah dobija pravo na subvenciju.
“Dobili su svi polovinu premije, mnogi su ispravili nedostatke, a nekima je ukazano na nedostatke”, kazao je ministar.