Juče je završen sedmodnevni ekološki kamp koji je NVO Green Home sa partnerima INCA iz Albanije i ERA sa Kosova realizovala u dolini Grebaje u nacionalnom parku Prokletije.

Kamp je, kako je saopšteno iu NVO “Green Home”, bio prilika za okupljanje studenata biologije, ekologije, ali i drugih prirodnih nauka iz Crne Gore, Albanije i sa Kosova, te sticanje znanja o različitim vrijednostima masiva Prokletija.
“Kroz interesantna predavanja, ali i terensku posjetu različitim lokalitetima u okviru nacionalnog parka, učesnici su imali priliku da čuju predavanja od stručnih lica o različitim grupama organizama kao i vrstama koje karakterišu ovo područje ali i da se upoznaju sa kulturnim znamenitostima Plava i Gusinja”, naveli su iz te nevladine organizacije.