Privredna komora Crne Gore apeluje da se u što kraćem roku nadje adekvatno rješenje i trajektna linija Kamenari-Lepetane uspostavi uz optimalnu funkcionalnost, sa punim kapacitetom prevoza, saopšteno je iz Privredne komore.
-Očigledno je da trenutno rješenje nije održivo i da uzrokuje značajno teže uslove za normalno funkcionisanje saobraćaja, čime se nanosi velika šteta privredi i građanima. Sa druge strane, teretni saobraćaj se u ovom trenutku neminovno odvija preko Kotora, iako je kruzing sezona već otpočela sa najavom dolaska velikih kruzera u Luku Kotor u martu, što će dodatno opteretiti protok saobraćaja kroz Kotor – navodi u PKCG.
Iz PKCG kažu da je u kontekstu pripreme i realizacije aktivnosti na uspješnom odvijanju predstojeće ljetnje sezone, ovakvo stanje neprihvatljivo i uzrokovaće direktnu štetu turističkoj privredi, te stvoriti nova uska grla i satima produžiti vrijeme putovanja, u konačnom udaljavajući turiste i goste od naše ponude.
-Bez namjere da cijenimo uzroke ove situacije, ukazujemo na potencijalne posljedice po ekonomiju Crne Gore i napominjemoda je za adekvatno odvijanje ekonomskih procesa neophodno osposobiti infrastrukturu, a jedna od značajnih tačaka u tom smislu je da se u punom kapacitetu omogući nesmetano odvijanje saobraćaja i trajektnog prevoza putnika i vozila na relaciji Kamenare – Lepetane – zaključuju u PKCG.