Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da je Samit zemalja Zapadnog Balkana i Evropske unije u Briselu dobra prilika da se još jednom ponove sve pozitivne stvari koje su se desile u Crnoj Gori proteklih nekoliko mjeseci. Ponovio je da je cilj i trenutna pozicija Crne Gore da do 2028. godine može da postane EU članica.
Prve korake je nova vlada već napravila na putu imenovanja važnih funkcija u pravosuđu. Crna Gora je najnaprednija od zemalja kandidata i taj princip regate treba da ima svoju dimamiku i to ću danas predstaviti s ciljem da može do 2028. da postane EU članica i to je naša pozicija”, rekao je Milatović novinarima u Briselu.
Predsjednik je iskazao zadovoljstvo što ima priliku da predstavi rezultate koje je Crna Gora postigla u prethodnih par mjeseci, posebno u oblasti vladavine prava i podsjetio da Crna Gora ima u potpunosti usklađenu vanjsku i bezbjednosnu politiku sa EU, zatim da nema nema otvorenih pitanja sa susjedima i da je ekonomski najnaprednija.Još jednom je naglasio da je pozicija koju će predstavljati na ovom samitu “da će Crna Gora biti punopravna članica EU do 2028.”