Rektor Univerziteta Crne Gore Vladimir Božović i ambasador Srbije u Crnoj Gori Nebojša Rodić saglasni su da je potrebno što aktivnije iskoristiti značajne mogućnosti za saradnju Crne Gore i Srbije na različitim poljima obrazovanja i nauke te da će u tom pravcu razvijati buduće inicijative.
Božović je danas u Rektoratu primio ambasadora Rodića.
Tema razgovora bila je unapređenje akademskih i naučnih veza između Crne Gore i Srbije, s fokusom na mogućnosti saradnje univerziteta kroz zajedničke projekte i akademsku razmjenu, što bi dodatno ojačalo tradicionalno dobre i istorijski bliske odnose.
“Ovaj susret predstavlja važan korak ka intenziviranju odnosa, koji će otvoriti nove mogućnosti za obrazovanje i istraživanje u duhu prijateljstva i međusobne podrške”, saopšteno je sa UCG.
Sagovornici su zaključili da je potrebno što aktivnije iskoristiti značajne mogućnosti za saradnju na različitim poljima obrazovanja i nauke te da će u tom pravcu razvijati buduće inicijative.