Ženski klub Skupštine Crne Gore izrazio je zadovoljstvo što Zakon o privremenom izdržavanju kojim se osniva Alimentacioni fond juče stupio na snagu. Poručili su da će nastaviti da rade na unapređenju zakonskog okvira koji se odnosi na afirmaciju rodne ravnopravnosti.
Podsjećaju da su predlog zakona u skupštinsku proceduru 28. marta predale članice Kolegijuma Ženskog kluba, kopredsjednice Branka Bošnjak i Vesna Pavićević, članice Simonida Kordić, Danijela Đurović, Tamara Vujović, Božena Jelušić, Kenana Strujic Harbić, Draginja Vuksanović Stanković i pridruženi član kluba Boris Mugoša.
“Podsjećamo javnost da je predlog zakona urađen u saradnji sa stručnim timom NVO Centar za ženska prava ali i da je Ženski klub imao veliku podršku od Ministarstva pravde, Ministarstva rada i socijalnog staranja, Ministarstva finansija, Zaštitnice imovinsko pravnih odnosa Crne Gore, kao i od stručnih službi Skupštine Crne Gore”, navodi se u saopštenju.
Iz Ženskog kluba poručuju da će nastaviti da rade na unapređenju zakonskog okvira koji se odnosi na afirmaciju rodne ravnopravnosti na mjestima odlučivanja i u svim sferama društva; unapređenje zakonskog okvira koji se odnosi na borbu protiv rodno zasnovanog nasilja; unapređenje zakonske regulative i ambijenta za socio-ekonomsko osnaživanje žena; unapređenje zakonske regulative i ambijenta za ravnopravni položaj žena na tržištu rada; unapređenje zakonske regulative i ambijenta za bolju zdravstvenu zaštitu žena, posebno onih u ruralnim područjima; unapređenje zakonskog okvira u cilju stimulisanja solidarnosti, humanosti i volonterizma.