Sanirani potporni zid i saobraćajnica na šetalištu u Sutomoru

Piše: Autor portal Objavljeno: 24/02/2025
featured image

Foto: JPMD

Radnici Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom (JPMD) Crne Gore uspješno su sanirali potporni zid i saobraćajnicu na kraju šetališta u Sutomoru, saopšteno je iz JPMD. Kako su istakli, radovi su izvedeni u skladu sa planom i ugovorenim rokovima, čime je, tvrde, obezbijeđena sigurnost i nesmetano korišćenje ove dionice.

“Zbog značajnih oštećenja potpornog zida, pucanja asfaltnog sloja i ulegnuća terena, Javno preduzeće je opredijelilo sredstva i pokrenulo hitnu sanaciju. Radovi, započeti početkom decembra 2024. godine, završeni su u januaru 2025. godine”, navode u saopštenju.

Sanacija je obuhvatila izgradnju novog obalnog zida u dužini od 35 metara, oblaganje kamenom i postavljanje novog asfaltnog sloja, čime je saobraćajnica ponovo stavljena u funkciju. Ukupna vrijednost radova iznosila je približno 180.000 eura.

“Ovim projektom se doprinosi unapređenju infrastrukture i sigurnosti na priobalnom području, što je jedan od prioriteta Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore”, ističu u saopštenju.

Creative
Društvo
Kolumne
Ostalo
Posao
Uncategorized
Vijesti
Zabava

Ostavi komentar

(Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *)