Pokrenut postupak, uvode video nadzor u svim školama

Piše: Autor portal Objavljeno: 28/07/2024
featured image

Foto: MPNI

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija pokrenulo je proceduru za stvaranje uslova za ugradnju video nadzora u svim osnovnim i srednjim školama u Crnoj Gori.

U saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i Agencijom za zaštitu ličnih podataka, Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, kako navode u saopštenju, preduzelo je potrebne korake za ispunjavanje svih zakonskih pretpostavki neophodnih za postavljanje video nadzora u osnovnim i srednjim školama u Crnoj Gori.

“Izrađeni su nacti pravilnika i ostale potrebne dokumentacije, a sve u cilju obezbjeđivanja odgovarajućeg nivoa sigurnosti učenika i zaposlenih i čuvanja državne imovine i omogućilo da se podaci koriste u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti, koji između ostalog štiti i pravo na privatnost”, navode u Ministarstvu.

Navedene nacrte pravilnika i dokumentacije, uključujući i Uputstvo za uvođenje sistema video nadzora, odnosno koraka koje je potrebno preduzeti u cilju zakonite upotrebe i instalacije ovog sistema, MInistarstvo prosvjete, nauke i inovacija je proslijedilo svim osnovnim i srednjim školama na dalje postupanje.

Creative
Društvo
Ekologija - zaštita životne sredine
Kolumne
Ostalo
politika
Posao
Uncategorized
Vijesti
Zabava
Zdravlje

Ostavi komentar

(Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *)