Stari vozovi i crnogorska željeznica od mora do planina privlače sve više turista. Gosti iz Njemačke godinama odlaze na izlete vozom od Bara do Kolašina. Ono što je za Crnogorce javni prevoz, za njih je atrakcija, objavio je Radio Slobodna Evropa RSE.
Stari vagoni, još starije lokomotive, spora vožnja, kašnjena i pruga, koja od izgradnje, sedamdesetih godina prošlog vijeka, nije rekonstruisana.
Godinama je vozom putovao samo ko je morao. A onda su crnogorsku željeznicu otkrili Njemci. Za njih je to avantura, “povratak u prošlost”.
Michael Bader iz Fondacije budućnost crnogorskog turizma je kazao da ovo nama gospodin Tito tada stavio “pred nos”.
“Eto, samo još nismo naučili dobro da koristimo to kako treba”, rekao je on.
Bader, organizator izleta, kaže da željeznicu ne treba mijenjati, jer su njena starost i trasa – glavni turistički aduti.
Turisti iz Njemačke nisu krili svoje oduševljenje željeznicom u Crnoj Gori.