Porez na dobit u Rusiji biće 25 odsto

Piše: Autor portal Objavljeno: 30/05/2024
featured image

Foto: Pexels

Rusko Ministarstvo finansija predložilo je povećanje stope poreza na dobit preduzeća sa 20 odsto na 25 odsto, uz zadržavanje klauzule o zaštiti investitora od promjena poreskog zakonodavstva.

“Odlučeno je da se porez na dobit preduzeća poveća sa 20 odsto na 25 odsto. Poslovanje u Rusiji suočilo se sa nizom ozbiljnih izazova nakon 2022. godine, ali su mnoge kompanije uspjele da ih prevaziđu. Za neke industrije otvorila su se nova tržišta nakon odlaska stranih konkurenata, što im je omogućilo da značajno povećaju profit“, navodi se u dokumentu, prenosi rtcg.me.

Kako se dodaje, trenutna stopa poreza na dobit preduzeća od 20 odsto u Rusiji je jedna od najnižih među razvijenim ekonomijama.

Ministarstvo finansija je napomenulo da će investitori koji ostvaruju stabilna ulaganja u projekte, nastaviti da posluju pod ugovorenim uslovima.

Creative
Društvo
Ekologija - zaštita životne sredine
Kolumne
Ostalo
politika
Posao
Uncategorized
Vijesti
Zabava
Zdravlje

Ostavi komentar

(Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *)