U Crnoj Gori korona virusom trenutno je zaraženo 10.743 osoba, što je 1.705 na sto hiljada stanovnika, podaci su Instituta za javno zdravlje. Od početka godine od posljedica kovida preminulo je 429 ljudi.

Ukupan broj preminulih povezanih sa kovid 19 infekcijom od početka juna iznosi 420, a od početka godine 429.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 30079.

Foto: Ilustracija, arhiva

Stope aktivnih slučajeva na 100 hiljada stanovnika po opštinama:

Podgorica 2817, Cetinje 2536, Mojkovac 2502, Bijelo Polje 2022, Budva 1945, Kotor 1494, Kolašin 1397, Herceg Novi 1275, Berane 1183, Tivat 1175, Bar 1127, Nikšić 1114, Ulcinj 1109, Pljevlja 963, Danilovgrad 842, Andrijevica 807, Žabljak 779, Tuzi 598, Petnjica 572, Rožaje 465, Plužine 459, Šavnik 449, Plav 409 i Gusinje 75.

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5331676276
Bijelo Polje85382556
Nikšić771332641
Bar49657835
Budva4296688
Herceg Novi39031014
Cetinje38548013
Kotor34050311
Berane315131937
Pljevlja26074124
Ulcinj22457829
Mojkovac189645
Tivat17728410
Danilovgrad1543482
Rožaje10799924
Kolašin101854
Tuzi741324
Andrijevica372165
Plav3413511
Petnjica30381
Žabljak241376
Plužine12210
Šavnik730
Gusinje3404
UKUPNO1074318592420
Foto: IJZ
Podijeli

O Autoru

Edita Dautović

Edita Dautović je vlasnica Agencije za nekretnine „Millennium” u Podgorici i predsjednica Udruženja preduzetnica Crne Gore. Jedna je od osnivačica Balkanskog udruženja žena u zanatima, od 2014. godine i predsjednica iste, promoterka je socijalnog preduzeća i ambasadorka ženskog preduzetništva Crne Gore u inostranstvu.

Ostavite Komentar

*pročitajte pravila komentarisanja