Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1821 uzorak na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 574 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2. Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID-om 19.

Novootkriveni su iz sljedećih opština su:

opštinaoboljeli
Podgorica212
Nikšić68
Herceg Novi68
Bar51
Kotor27
Budva26
Bijelo Polje22
Pljevlja21
Ulcinj21
Tivat20
Berane10
Cetinje6
Mojkovac5
Kolašin5
Petnjica5
Tuzi3
Danilovgrad2
Žabljak1
Rožaje1

,,Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića, Bijelog Polja, Cetinja, Kotora i Budve, od kojih je najstariji imao 75 (1945 godište) a najmlađi 39 godina (1981 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 425 a od početka godine 434.”, saopšteno je iz IJZ.

Foto: Ilustracija, pexels.com

Do 17 časova, kako su saopštili, prijavljen je oporavak kod 222 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11090.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 30653.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5443685876
Bijelo Polje87582557
Nikšić795336942
Bar53958035
Budva4566689
Herceg Novi44532314
Cetinje38948114
Kotor36650312
Berane325131937
Pljevlja26575624
Ulcinj24757829
Mojkovac194645
Danilovgrad1593502
Tivat14933210
Rožaje10899924
Kolašin106854
Tuzi751344
Andrijevica372165
Petnjica35381
Plav3413511
Žabljak261376
Plužine12210
Šavnik730
Gusinje3404
UKUPNO1109018814425
Foto: IJZ

Jooble oglasi za posao
Podijeli

O Autoru

Edita Dautović

Edita Dautović osnivačica, urednica i novinarka portala Preduzetnica.me. Rođena je 22.01.1978.godine u Prijepolju, živi i radi u Podgorici. Magistrica jemenadžmenta i preduzetništva. Posjeduje više od 15 godina radnog iskustva iz oblasti biznisa i preduzetništva, prodaje i konsaltinga u radu sa nekretninama, marketinga, event menadžementa i projekt manadžmenta. Predsjednica je Udruženja preduzetnica Crne Gore. Trenutno radi kao copywriter za određene platforme. Gaji veliku ljubav prema pisanoj riječi i putovanjima. Zalaže se za ljudska prava i žensko preduzetništvo. U slobodno vrijeme piše prozu i poeziju.

Ostavite Komentar

*pročitajte pravila komentarisanja